Музей агітації

Про проєкт

Музей агітації та політичного трешу створений Рухом ЧЕСНО для збереження політичної пам’яті серед громадян та можливості прослідкувати еволюцію політичної культури. Тут ви можете відвідати тематичні онлайн виставки та побачити якими меседжами політики спілкуються з виборцями. Базою Музею став Архів політичної агітації, фактично перша масштабна онлайн-колекція політичних промо-продуктів. Архів охоплює різні за змістом та формою матеріали, від 90-х з листівками Чорновола та Кравчука до сьогодення з шоперами та ковідними масками. 

Читайте також: Від газет до телесеріалів: 30 років еволюції політичної агітації в Україні

Онлайн музей є продовженням офлайн виставок Музею виборчого трешу. У 2019 році масштабна виставка проходила в Національному музеї історії України, а в 2020-тому проект вирушив регіонами. Заходи висвітлювали українські та міжнародні ЗМІ, для останніх явища гречки і низького рівня політичної культури під час агітації стали предметом обговорення. Проект Музей виборчого трешу Рух ЧЕСНО втілив разом із Суспільним за підтримки Програми МАТРА Посольства Королівства Нідерландів в Україні, Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні, а також Міжнародного Фонду “Відродження”.  

Сьогодні формат онлайну продиктований новою реальністю.

Запрошуємо відвідувачів переглянути тематичні експозиції та долучитись до формування Архіву політичної агітації. Надсилайте зразки агітації (друкованої роздатки, вуличної реклами, мерчу, сувенірної продукції тощо) на пошту [email protected], або додайте їх через форму. Долучайтесь до формування політичної пам’яті разом з ЧЕСНО!